ciekawostki

Kasza - z czym to się je?

 • Posted on: 12 May 2016
 • By: gymfit

Do napisania tego artykułu skłoniła mnie pewna rozmowa ze znajomą. Zapytała mnie "co jeść?". Bardzo proste pytanie a jednak sprowokowało do dyskusji. Usłyszała ode mnie bardzo prostą odpowiedź "produkty nieprzetworzone". Tak się zaczęło. To, że powinniśmy jeść produkty nieprzetworzone nie podlega dyskusji jednak nie wiemy w sumie czym są produkty nieprzetworzone. Oczywiście wszyscy uważamy, że produkty nieprzetworzone to pełnoziarniste kasze, ryże, mleko, mięso surowe itp. czyli coś co nie zostało poddane obróbce (żadnej). Nie jest to jednak tak oczywiste jak mogłoby się wydawać.

Słodka chwila - czyli jak tyć nieświadomie!!! Kilka słów refleksji po obejrzeniu filmu "Cały ten cukier".

 • Posted on: 24 March 2016
 • By: gymfit

Co łaczy bliss point, coca cole i obżarstwo?

Chciałbym się z Wami podzielić czymś co wprawiło mnie niemalże w osłupienie. Otóż po obejrzeniu filmu "Cały ten cukier" (eng. That Sugar Film - Damon Gameau) po pierwsze dowiedziałem się co to jest bliss point. Po drugie, że coca cola kłamie na potęgę. Po trzecie, że obżarstwo obżarstwu nie równe a po czwarte, że w zasadzie remedium na odchudzanie i choroby cywilizacyjne - metaboliczne istnieje, jest proste (w teorii) i najważniejsze - w zasięgu ręki.

Zajmijmy się głównym bohaterem dokumentu.

Dieta kontra zdrowy rozsądek.

 • Posted on: 13 August 2015
 • By: gymfit

Chciałbym się z Wami podzielić moimi spostrzeżeniami po przeczytaniu serii książek Beaty Pawlikowskiej nawiązujących do zdrowego odżywiania. Nie będę się specjalnie rozpisywał aby nie nudzić ani siebie w trakcie pisania ani Was w trakcie czytania.
Otóż!
Poza kilkoma (jak dla mnie) delikatnie wykluczającymi się teoriami - seria książek, która w zasadzie pochłonąłem w ciągu tygodnia skłoniła mnie do refleksji nie tylko nad samym sobą ale również nad sensem istnienia strony gymfit.pl

Truskawki - bomba witaminowa!

 • Posted on: 23 June 2015
 • By: gymfit

Truskawki są bombą witamin i minerałów korzystnych dla naszego organizmu. Zawarta w truskawkach wit. C jest parokrotnie większa niż np w przypadku cytryn. W przybliżeniu w 10 dag truskawek znajduje się aż 60 mg witaminy C - organizm ludzki potrzebuje dziennie od 50 mg do 100 mg witaminy C. Ponadto mają witaminy: B1, B2, B3, PP i A oraz minerały: fosfor, żelazo, wapń, mangan i magnez oraz pektyny (polisacharydy), wszystkie makro- i mikroelementy jakie znamy.

Kilka słów o SUSHI.

 • Posted on: 22 May 2015
 • By: gymfit

SUSHI - nic innego jak ryż zaprawiony octem ryżowym 米酢 z dodatkiem cukru + różne dodatki
SASHIMI natomiast to surowa ryba w cienkich plasterkach jedzona bez ryżu.

IMBIR 生姜 resetuje ( neutralizuje ) smak a po co? a po to, aby każdy kawałek był wyjątkowym doznaniem smakowym, a poza tym ratuje przy przedawkowaniu wasabi ;)
- doskonały naturalny środek na niestrawność
- zmniejszenia poziomu cholesterolu i wpływa pozytywnie na układ krzepnięcia. Zmniejsza się przez to ciśnienie krwi, ryzyko udaru i chorób serca.

Zielona Herbata

 • Posted on: 18 May 2015
 • By: gymfit

Herbatę należy pić powoli, z szacunkiem, jak gdyby to ona była osią, wokół której kręci się świat, równo, bez pośpiechu w kierunku przyszłości.

“Drink your tea slowly and reverently, as if it is the axis on which the world earth revolves – slowly, evenly, without rushing toward the future; live the actual moment. Only this moment is life.” Thich Nat Hahn

‪zielona herbata‬ - rodzaje: ‪Gunpowder‬, ‪Matcha‬, ‪Genmaicha‬, ‪Sencha‬, ‪Bancha‬, ‪Lungching

Kawa. Pić czy nie pić?

 • Posted on: 18 May 2015
 • By: gymfit

Pić czy nie pić? Jest ‪zdrowa‬ czy niezdrowa?
Każdy ‪detoks‬ lub zdrowa ‪dieta‬ zaczynają się od odstawienia kawy.
W ciągu dnia ponoć możemy wypić 2-3 filiżanek kawy, co odpowiada około 500 mg kofeiny. Pamiętajmy żeby po każdym wypiciu kawy należy nawodniać nasz organizm najlepiej wodą wysokozmineralizowaną lub przynajmniej mineralną. Regularnie pijąc duże ilości kawy możemy doprowadzić do odwapnienia kości oraz wypłukania magnezu z organizmu, co negatywie odbije się na naszym zdrowiu.

Strony